TUNING ENERGIE
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум.

Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....Имаме потреба од модератори повелете пријавете се пратете
(Е-Маил) !!!!!!


TUNING ENERGIE
 
ПорталHomeПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
ИМАМЕ ПОТРЕБА ОД МОДЕРАТОРИ АКО САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ МОДЕРАТОР ПИШЕТЕ (ПОРАКА) НА АДМИНОТ ИЛИ ПИШЕТЕ ПОСТ ВО ФОРУМОТ (TUNING ENERGIE)
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
МЕНИLatest topics
» Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe
Чет 16 Јун 2011, 03:52 by T-ENERGIE

» Форд планира универзален хибриден електромобил
Чет 16 Јун 2011, 03:46 by T-ENERGIE

» Opel сепак на продажба?
Чет 16 Јун 2011, 03:37 by T-ENERGIE

» Volkswagen Touareg: ABT
Чет 20 Јан 2011, 07:13 by T-OPEL

» Chevrolet го претстави Sonic
Чет 20 Јан 2011, 05:26 by T-OPEL

» Calibra се враќа!
Сре 19 Јан 2011, 23:44 by T-OPEL

» Рекламирање на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:26 by Admin

» Правила на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:13 by Admin

Top posters
T-ENERGIE
 
T-OPEL
 
Tuning by MILANOV
 
T-BMW
 
Admin
 
baron
 
БАНЕРИ
Посетители
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 16 во Пет 01 Окт 2010, 12:37

Share | 
 

 Форд планира универзален хибриден електромобил

Go down 
АвторПорака
T-ENERGIE
Top Speed (100km/h)
Top Speed (100km/h)
T-ENERGIE

Број на мислења : 15
Зачленет : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Македонија

ПишувањеПредмет: Форд планира универзален хибриден електромобил   Чет 16 Јун 2011, 03:46

Форд планира универзален хибриден електромобил


Форд планира да започне со продажба на хибриден автомобил со опфат од 805 км, како одговор на Chevrolet Volt од конкурентите General Motors.

C-MAX Energi ќе биде на пазарот во првата половина од следната година и ќе се натпреварува со целосно електричниот Leaf на Nissan и хибридот на Toyota, кој го носи името Prius.

До 2012 Форд најавува 5 нови електрични автомобила. C-MAX Energi ќе биде првиот хибрид на Ford, чија форма не ја повторува онаа на бензинскиот модел.

Засега цената не се прецизира, ниту бројот на моделите кои ќе бидат произведени во првата година или опсегот на електричниот акумулатор. Хибридниот C-MAX Energi ќе се појави во Европа во 2013.

______________________________________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Форд планира универзален хибриден електромобил
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
TUNING ENERGIE :: ..:CARS:.. :: News-
Отиди до: