TUNING ENERGIE
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум.

Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....Имаме потреба од модератори повелете пријавете се пратете
(Е-Маил) !!!!!!


TUNING ENERGIE
 
ПорталHomeПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
ИМАМЕ ПОТРЕБА ОД МОДЕРАТОРИ АКО САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ МОДЕРАТОР ПИШЕТЕ (ПОРАКА) НА АДМИНОТ ИЛИ ПИШЕТЕ ПОСТ ВО ФОРУМОТ (TUNING ENERGIE)
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
МЕНИLatest topics
» Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe
Чет 16 Јун 2011, 03:52 by T-ENERGIE

» Форд планира универзален хибриден електромобил
Чет 16 Јун 2011, 03:46 by T-ENERGIE

» Opel сепак на продажба?
Чет 16 Јун 2011, 03:37 by T-ENERGIE

» Volkswagen Touareg: ABT
Чет 20 Јан 2011, 07:13 by T-OPEL

» Chevrolet го претстави Sonic
Чет 20 Јан 2011, 05:26 by T-OPEL

» Calibra се враќа!
Сре 19 Јан 2011, 23:44 by T-OPEL

» Рекламирање на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:26 by Admin

» Правила на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:13 by Admin

Top posters
T-ENERGIE
 
T-OPEL
 
Tuning by MILANOV
 
T-BMW
 
Admin
 
baron
 
БАНЕРИ
Посетители
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 16 во Пет 01 Окт 2010, 12:37

Share | 
 

 Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe

Go down 
АвторПорака
T-ENERGIE
Top Speed (100km/h)
Top Speed (100km/h)
T-ENERGIE

Број на мислења : 15
Зачленет : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Македонија

ПишувањеПредмет: Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe    Чет 16 Јун 2011, 03:52

Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватeГерманскиот произведувач во разни земји спрема разни активности и изненадувања по повод обележувањето на овој јубилеј...

Mercedes-Benz обележува 125 години откако Karl Benz патентирал возило придвижувано на бензински погон со внатрешно согорување.

Изумот кој засекогаш го промени светот бил претставен на јануари 1866 година.


Германскиот произведувач свечениот јубилеј одлучи да го претстави со презентирање на скулптурите Aesthetics 125 (фотографии) кои го најавуваат идниот дизајнерски правец, но и премиерна презентација на „bipolar flat-cell frame“ батерски технологии за електричните автомобили. Во споредба со постоечките технологии, главната одлика на системот се компактните димензии, пониската работна температува и поголемата искористливост.


Ние славиме, Вие добивате

Пригодно во Македонија, Mercedes овој јубилеј го прославува со презентирање на Mercedes E-Class Edition 125 автомобилот од E-класата која секогаш ги поставува новите стандарди во Mercedes. Овој автомобил е посебно популарен заради новите технологии како Direct Control спортската суспензија, Attention assist, bi xenon светлата со Intelligent light системот. За се останато што автомобилот поседува, зборовите не се доволни.

Доволно е да ви споменеме дека Edition 125! доаѓа со подарок во вредност од 5000 евра, или 309.000 денари.


______________________________________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
TUNING ENERGIE :: ..:CARS:.. :: News-
Отиди до: