TUNING ENERGIE
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум.

Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....Имаме потреба од модератори повелете пријавете се пратете
(Е-Маил) !!!!!!


TUNING ENERGIE
 
ПорталHomeПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
ИМАМЕ ПОТРЕБА ОД МОДЕРАТОРИ АКО САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ МОДЕРАТОР ПИШЕТЕ (ПОРАКА) НА АДМИНОТ ИЛИ ПИШЕТЕ ПОСТ ВО ФОРУМОТ (TUNING ENERGIE)
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
МЕНИLatest topics
» Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe
Чет 16 Јун 2011, 03:52 by T-ENERGIE

» Форд планира универзален хибриден електромобил
Чет 16 Јун 2011, 03:46 by T-ENERGIE

» Opel сепак на продажба?
Чет 16 Јун 2011, 03:37 by T-ENERGIE

» Volkswagen Touareg: ABT
Чет 20 Јан 2011, 07:13 by T-OPEL

» Chevrolet го претстави Sonic
Чет 20 Јан 2011, 05:26 by T-OPEL

» Calibra се враќа!
Сре 19 Јан 2011, 23:44 by T-OPEL

» Рекламирање на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:26 by Admin

» Правила на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:13 by Admin

Top posters
T-ENERGIE
 
T-OPEL
 
Tuning by MILANOV
 
T-BMW
 
Admin
 
baron
 
БАНЕРИ
Посетители
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 16 во Пет 01 Окт 2010, 12:37

Share | 
 

 Opel сепак на продажба?

Go down 
АвторПорака
T-ENERGIE
Top Speed (100km/h)
Top Speed (100km/h)
T-ENERGIE

Број на мислења : 15
Зачленет : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Македонија

ПишувањеПредмет: Opel сепак на продажба?    Чет 16 Јун 2011, 03:37

Opel сепак на продажба?

Иако сите шпекулации поврзани со продажбата на Opel своевремено се стишија, сега во германските медиуми се појави нова приказна која најавува ново поглавје од оваа приказна.


Имено, Германците, ги цитираат зборовите на првиот човек на General Motors, Dan Akerson, според кој Opel и натаму создава губитоци, и покрај тоа што продажбата оди подобро од било кога. Водството на GM, според германски извори чија вест ја пренесе и Reuters, дури упатило писмо на своите вработени, врзано за можната продажба.

Секако, меѓу потенцијалните купувачи се споменуваат бројни кинески корпорации (очекувано), но се шпекулира и за Volkswagen, што сепак би можело да биде и не така неосновата шпекулација на германските медиуми. Reuters наведува дека во VW одбиле да ги коментираат овие наводи.

Долго време после првите најави за можна продажба и откако GM „реши“ некои до непрофитабилните брендови да ги исчисти од својто портфолио, изгледа дека Opel и натаму останува на погрешен пат, и покрај фактот дека од неговите погони со несмалено темпо излегуваат нови модели на автомобили за кои мораме да признаеме дека се исклучително атрактивни.

______________________________________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Opel сепак на продажба?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
TUNING ENERGIE :: ..:CARS:.. :: News-
Отиди до: