TUNING ENERGIE
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум.

Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....Имаме потреба од модератори повелете пријавете се пратете
(Е-Маил) !!!!!!


TUNING ENERGIE
 
ПорталHomeПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
ИМАМЕ ПОТРЕБА ОД МОДЕРАТОРИ АКО САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ МОДЕРАТОР ПИШЕТЕ (ПОРАКА) НА АДМИНОТ ИЛИ ПИШЕТЕ ПОСТ ВО ФОРУМОТ (TUNING ENERGIE)
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
МЕНИLatest topics
» Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe
Чет 16 Јун 2011, 03:52 by T-ENERGIE

» Форд планира универзален хибриден електромобил
Чет 16 Јун 2011, 03:46 by T-ENERGIE

» Opel сепак на продажба?
Чет 16 Јун 2011, 03:37 by T-ENERGIE

» Volkswagen Touareg: ABT
Чет 20 Јан 2011, 07:13 by T-OPEL

» Chevrolet го претстави Sonic
Чет 20 Јан 2011, 05:26 by T-OPEL

» Calibra се враќа!
Сре 19 Јан 2011, 23:44 by T-OPEL

» Рекламирање на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:26 by Admin

» Правила на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:13 by Admin

Top posters
T-ENERGIE
 
T-OPEL
 
Tuning by MILANOV
 
T-BMW
 
Admin
 
baron
 
БАНЕРИ
Посетители
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 16 во Пет 01 Окт 2010, 12:37

Share | 
 

 Volkswagen Touareg: ABT

Go down 
АвторПорака
T-OPEL
Top Speed (60km/h)
Top Speed (60km/h)
T-OPEL

Број на мислења : 8
Зачленет : 2011-01-11
Возраст : 29
Местолокација : Makedonija

ПишувањеПредмет: Volkswagen Touareg: ABT   Чет 20 Јан 2011, 07:13

Volkswagen Touareg: ABTНајубавиот тјунинг е оној кој изгледа како и да немало подесување. ABT го претстави своето творештво моделот „Volkswagen Touareg“, кој е ненападно изменет. Ако немаше лого, само подобрите познавачи би забележале дека не се работи за серискиот автомобил...

Баварскиот тјунер нема уникатен стил, па неговите автомобили се разликуваат од модел до модел. Во случајот со SUV моделот Touareg, ABT ја одбра стратегијата на минимални промени на екстериерот, а како најголеми подобрувања ги нагласи атрактивните 22 инчни тркала.Наравно, тука за ABT е препознатливата решетка за ладилникот, спојлер на кровот и задниот браник со интегрираната цевка за спортскиот издувен систем. Три-литарскиот турбодизел мотор V6 e надграден од сериските 240 на 282 или 310 коњски сили, во зависнот од нарачаниот ABT Power „пакет“. Во случај на Toureg V8 мотор моќноста е зголемена за 45КС и изнесува 385КС.

Вратете се на почетокот Go down
 
Volkswagen Touareg: ABT
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
TUNING ENERGIE :: ..:CARS:.. :: News-
Отиди до: