TUNING ENERGIE
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум.

Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....Имаме потреба од модератори повелете пријавете се пратете
(Е-Маил) !!!!!!


TUNING ENERGIE
 
ПорталHomeПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
ИМАМЕ ПОТРЕБА ОД МОДЕРАТОРИ АКО САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ МОДЕРАТОР ПИШЕТЕ (ПОРАКА) НА АДМИНОТ ИЛИ ПИШЕТЕ ПОСТ ВО ФОРУМОТ (TUNING ENERGIE)
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
МЕНИLatest topics
» Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe
Чет 16 Јун 2011, 03:52 by T-ENERGIE

» Форд планира универзален хибриден електромобил
Чет 16 Јун 2011, 03:46 by T-ENERGIE

» Opel сепак на продажба?
Чет 16 Јун 2011, 03:37 by T-ENERGIE

» Volkswagen Touareg: ABT
Чет 20 Јан 2011, 07:13 by T-OPEL

» Chevrolet го претстави Sonic
Чет 20 Јан 2011, 05:26 by T-OPEL

» Calibra се враќа!
Сре 19 Јан 2011, 23:44 by T-OPEL

» Рекламирање на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:26 by Admin

» Правила на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:13 by Admin

Top posters
T-ENERGIE
 
T-OPEL
 
Tuning by MILANOV
 
T-BMW
 
Admin
 
baron
 
БАНЕРИ
Посетители
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 16 во Пет 01 Окт 2010, 12:37

Share | 
 

 Calibra се враќа!

Go down 
АвторПорака
T-OPEL
Top Speed (60km/h)
Top Speed (60km/h)
T-OPEL

Број на мислења : 8
Зачленет : 2011-01-11
Возраст : 29
Местолокација : Makedonija

ПишувањеПредмет: Calibra се враќа!   Сре 19 Јан 2011, 23:44

Calibra се враќа!

После повеќегодишно медиумско нагаѓање, конечно е официјално: Opel повторно ќе ја произведува Calibra.
Купето од 90-те беше многу популарно ширум светот, распродадено насекаде на планетата во 250.000 примероци. Токму затоа многумина се прашуваа зошто Opel одолговлекува со претставувањето на новиот модел, особено откако во 2007. во Женева го покажаа неговиот „спиритуален“ наследник - концептот GTC.

Новата Calibra наводно би требало да биде градена на платформа на Insignia, ќе има и бензинска и дизел варијанта, а најсилниот модел би требало да користи 2,8 литарски V6 мотор со 325 КС и 435 Nm.

Засега не е познато точно кога можеме да ја очекуваме новата калибра (се шпекулира со 2013. како година) во сериско производство, но автомобилот ценовно би требало да биде позициониран како поефтина варијанта на Audi A5 и BMW 3 купе серијата.
Вратете се на почетокот Go down
 
Calibra се враќа!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
TUNING ENERGIE :: ..:CARS:.. :: News-
Отиди до: