TUNING ENERGIE
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум.

Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....Имаме потреба од модератори повелете пријавете се пратете
(Е-Маил) !!!!!!


TUNING ENERGIE
 
ПорталHomeПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез
Добредојдовте на TUNING ENERGIE форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
ИМАМЕ ПОТРЕБА ОД МОДЕРАТОРИ АКО САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ МОДЕРАТОР ПИШЕТЕ (ПОРАКА) НА АДМИНОТ ИЛИ ПИШЕТЕ ПОСТ ВО ФОРУМОТ (TUNING ENERGIE)
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
МЕНИLatest topics
» Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe
Чет 16 Јун 2011, 03:52 by T-ENERGIE

» Форд планира универзален хибриден електромобил
Чет 16 Јун 2011, 03:46 by T-ENERGIE

» Opel сепак на продажба?
Чет 16 Јун 2011, 03:37 by T-ENERGIE

» Volkswagen Touareg: ABT
Чет 20 Јан 2011, 07:13 by T-OPEL

» Chevrolet го претстави Sonic
Чет 20 Јан 2011, 05:26 by T-OPEL

» Calibra се враќа!
Сре 19 Јан 2011, 23:44 by T-OPEL

» Рекламирање на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:26 by Admin

» Правила на форумот
Нед 10 Окт 2010, 16:13 by Admin

Top posters
T-ENERGIE
 
T-OPEL
 
Tuning by MILANOV
 
T-BMW
 
Admin
 
baron
 
БАНЕРИ
Посетители
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 16 во Пет 01 Окт 2010, 12:37

Share | 
 

 Правила на форумот

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 3
Зачленет : 2010-09-21
Возраст : 27
Местолокација : Македонија

ПишувањеПредмет: Правила на форумот   Нед 10 Окт 2010, 16:13

Добредојдовте на форумот TUNING ENERGIE
Овој форум е наменет за сите тјунери , љубители на tuning&styling
на автомобилите и оние кои се чувствуваат така.

Пораки во овој форум може да напишат само регистрираните членови, се разбира ако ги исполнуваат претходните услови и со тоа да се здобие со состојба на останатите на форумот.
Значи, штом бидете сигурни дека ќе направи се што ви треба доколку сакате да останете на форумот. Ве молиме да се воведе себе на Форумот "Нови членови", иако не нужно да се напише накусо нешто за себе и ако е можно прикачите слика на сечилото (max 640x480), и остатокот од нас може да бидат испратени во гаража!

> Внимание <

Во прилог на воведната предупредување на кое што се согласи при регистрација, форум правила се многу важни затоа што секој нов корисник, кој не ги исполнува дадените услови нема да може да се остане на форум, па прочитајте ги правилата!

- Воведување на себе, меѓу новите земји-членки (иако не е задолжително, но учтиво) и погрижете се да внесете го вашето име и локација во просторот предвиден во твојот профил!

Ако имате било какви проблеми со извршувањето на активностите prethodih контакт преку ПП

Во гаража како што е насловот тема препорачува употреба на возилото модели, и кратко инфо. (Пример: Опел Вектра А GT, 1.8i)

- Во согласност со организацијата на форуми, забранети сите јавни дискусии на различни членови од овој форум.
- Според претходната власт, тоа е забрането да се коментира за изгледот на возилото во однос на навреди, и извршување на истиот бренд. Иако сите критики добредојдени, но само ако добронамерен.
- Забрането е да се видат, исто така, која било одлука на Администраторот или модераторот.
- Тоа е забрането да учествуваат во дискусии поврзани со политиката и националност.


Сè што ќе пишувам на форум да се пишува со чувство на одговорност, како и техничките предмети се обидуваат да се онолку точни колку што е можно и да се обидат да се избегне фрази "мислам". Ако сакате да одите на форумот сметаат дека вашите мислења ќе останат тука и ќе заминат на нашиот имот.

Сите правила важат за сите членови подеднакво, па членовите на форумот, и за раководството на форумот.

Вашиот Tuning Energie Тим


______________________________________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Правила на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
TUNING ENERGIE :: ..:TUNING ENERGIE:.. :: Правила на Форумот-
Отиди до: